Vim powered
mozilla.org
Valid HTML 4.01!
Valid CSS!


Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

W latach 2004-2007 mieszkałem w Hiszpanii pracując tam najpierw jako pracownik fizyczny, a po poznaniu języka hiszpańskiego, jako informatyk. Dokładniej mówiąc mieszkałem na Wyspach Kanaryjskich, na pięknej wyspie Gran Canaria, w mieście Las Palmas de Gran Canaria. Brzmi egzotycznie, prawda? Gdzie to właściwie jest? Wyruszając z południowo-zachodniego wybrzeża Hiszpanii (z miasta portowego Cádiz) przemieszczasz się w dół poprzez Ocean Atlantycki wzdłuż zachodniego wybrzeża Afryki. Po pokonaniu około tysiąca kilometrów natrafisz na archipelag wysp zwany Wyspami Kanaryjskimi. Leżą one około stu kilometrów od wybrzeża Afryki, od miejsca w którym znajduje się Sahara Zachodnia. Archipelag składa się z siedmiu zamieszkałych wysp: najbardziej znana w Polsce Teneryfa jest największą z nich. Tuż obok jest druga co do wielkości Gran Canaria, na której właśnie mieszkałem. Idąc na wschód natkniesz się na Fuerteventurę i Lanzarote. Posuwając się na zachód od Teneryfy znajdziesz natomiast wyspy: La Gomera, El Hierro i La Palma.

W osobnym artykule opisałem to jak się żyje na Kanarach. Jeżeli chcesz możesz też przeczytać jak znalazłem się tam ja, skąd wziął się pomysł na Kanary i jak zaczęła się moja przygoda. Możesz też zapoznać się z informacjami na temat mojej wyspy Gran Canarii i miasta Las Palmas de Gran Canaria. Informacje te opracowałem i umieściłem w polskiej wersji Wikipedii.

Stworzyłem też nową stronę dotyczącą tematów związanych z Wyspami Kanaryjskimi, na którą zapraszam: http://www.poloniacanarias.com

Jak się żyje na Wyspach Kanaryjskich - mini poradnik.

"Kanaryjska przygoda" - powieść w odcinkach o życiu polskiej rodziny na Wyspach Kanaryjskich.

- Rozdział pierwszy. Pomysł, przygotowania i podróż.
- Rozdział drugi. Pierwsza noc i pierwsze kroki.
- Rozdział trzeci. Urządzamy się, dzieci przyjeżdżają.
- Rozdział czwarty. Życie codzienne - praca, nauka itp.
- Rozdział piąty. Zmiana pracy i parę wydarzeń.

Informacje z Wikipedii:

- Wikipedia: Gran Canaria
- Wikipedia: Las Palmas

Ilość czytań: 8272

Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. © Camilo Zeta