Vim powered
mozilla.org
Valid HTML 4.01!
Valid CSS!


Tanie rozmowy telefoniczne do Polski i z Polski

To co chcę opisać nazywa się VoIP i staje się coraz popularniejsze, to możliwość tańszego dzwonienia przez Internet. Zapewne każdy skojarzy to z programem Skype, jednak usługa o której piszę działa trochę inaczej, chociaż po części jest do Skype podobna. Testuję ją już od kilku lat i przez ten okres czasu nie miałem z nią żadnych problemów, nigdy też nie ubyło mi "minut" jak to się dzieje w przypadku popularnych w niektórych krajach telekart-zdrapek.

Działa to tak: nie ważne gdzie jesteś, w Londynie, Sydney czy Koluszkach - masz swój polski numer telefonu, który otrzymasz gratis przy założeniu konta. Jeśli masz połączenie z Internetem, możesz zainstalować darmowy program i już można będzie do Ciebie dzwonić z Polski po cenie połączenia lokalnego. I nie ważne czy mieszkasz w USA, czy w Hiszpanii, można do Ciebie dzwonić tak, jakbyś wcale nie opuszczał Polski! Ty również możesz dzwonić za grosze. Koszt rozmowy do Polski to ok. 11 groszy za minutę (3 eurocenty), dzwonisz i rozmawiasz ile dusza zapragnie. Ktoś do kogo dzwonisz wcale nie musi mieć komputera. Cena jest taka sama do większości krajów Unii Europejskiej, więc możesz też dzwonić do rodziny w Niemczech, jeśli ją tam masz :-)

Wygląda ciekawie, prawda? Nie musisz płacić żadnego abonamentu, wystarczy że zapłacisz drobną kwotę przedpłaty i już możesz rozmawiać dopóki tego nie wydzwonisz. Najniższa opłata "doładowania" to tylko 10 zł. i przedłuża ona ważność konta o miesiąc. Tylko za pierwsze doładowanie konta z numerem zapłacisz więcej, bo 25 zł. (całość do wydzwonienia i przedłuża ważność konta o 3 miesiące). Dostajesz darmowy numer w wybranym przez Ciebie województwie (!), ściągasz bezpłatny program i już. Jeśli masz rodzinę w różnych rejonach Polski i wszyscy chcą do Ciebie dzwonić po cenie połączenia lokalnego, możesz dokupić dodatkowe numery w różnych strefach numeracyjnych po niecałe 4 zł. za miesiąc. Ja mam numery w trzech województwach :-)

Jeżeli cenisz komfort, możesz zrobić to co zrobiłem ja, czyli zakupić specjalny aparat telefoniczny, który podłącza się bezpośrednio do Internetu. W ten sposób nie musisz nawet włączać komputera i zawsze jesteś dostępny dla wszystkich, którzy chcą do Ciebie zadzwonić. Ja mam w salonie dwa telefony, jeden stacjonarny, miejski i drugi ten właśnie - internetowy. Nie ma właściwie różnicy w ich działaniu, poza tym że jeden służy mi do kontaktu z krajem w którym mieszkam a drugi z Polską.

Jeżeli zdecydujesz się na założenie tego konta, proszę Cię o podanie w zamówieniu mojego numeru telefonu: 327500223. Dzięki temu doładują mi konto dziesięcioma procentami tego co im zapłacisz za pierwszym razem. Dla Ciebie to bez różnicy, zapłacisz tyle samo, a ja będę mógł pogadać trochę więcej z rodzinką w zamian za to, że opowiedziałem Ci o tym "wynalazku".

- Numer telefonu osoby polecającej (mój): 327500223
- Zamówienie usługi IPFON

I jeszcze jedna ciekawostka, rozmowy w ramach sieci IPFON są darmowe! 

Ilość czytań: 3976

Strona wygenerowana w 0.20 sekundy. © Camilo Zeta